Bohem Ev Dekorasyonu, Eviniz Bambaşka Olacak!

Bohem ev dekorasyonu, bohem yaşam tarzının etkilerini bir hayli gördüğümüz alanlardan biri de ev yaşamı. Gelin hep birlikte ev dekorasyonu olarak nasıl örneklerle karşılaşacağız bakalım.

Bohem ev dekorasyonu hayatınıza renk katacak!
Bohem ev dekorasyonu hayatınıza renk katacak!

Bohem Ev Dekorasyonu

Yıllar içerisinde gittikçe popülerleşen bohem tarz, ev dekorasyonu bakımından doğrudan etkili olmayı başarmış bulunmaktadır. Evimizin neredeyse her köşesini bu konuda dizayn ederek rahat ve şık bir ortam elde etmeye çabalamışızdır. Yatak odası, salon, mutfak ve hatta bahçe planlamasını dahi bohem üzerine kurup, bu konuda birçok araştırma yapmaktayız. Tabi burada çoğul cümle biçimi bu alanda araştırma yapan insanları kastetmek amaçlıdır.

Evinizin hemen her köşesi için gerek mobilya ve gerekse ev aksesuarlarını bohem tarz üzerine planlarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda bir sınır var mıdır? Herhangi bir ev eşyasında bohem tarza örnek gösterilebilecek eşyalar hangileridir? Makalemiz içerisinde bu örneklerle mümkün olduğunca bol bol karşılaşacağız. Ancak her örnek verişimizde hızlıca geçişler yaparak makalemizi kısa tutacağız. Çünkü bu alana dair birkaç farklı makale yazmayı planlamaktayız.

Bohem Salon Örnekleri

Her renge açık, sade veya rahatlığın simgesi bohem salon örnekleri
Her renge açık, sade veya rahatlığın simgesi bohem salon örnekleri

Birinci fotoğrafta sade, salaş ve kişiye özgü bir ortam görmektesiniz. Evinizin salonunu bu kadar küçük bir alana da sığdırabilirsiniz hatta isterseniz dinlenmek adına bir oda veya arkadaşlarınızı davet ettiğinizde bir arada rahatça vakit geçirebileceğiniz bir alan olarak da planlayabilirsiniz.

İkinci fotoğrafta ise daha çok eşyanın bir araya gelişi ve renk uyumu oluşturarak da birinci örneğe nazaran biraz daha alıştığımız salon ortamı sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerekenlerden biri de bu yaşam tarzında renklere açık olmak, bohem ruhunuzu belirli kalıp ve kurallardan pek doğal olarak uzak tutmanızdır.

Ev dekorasyonu ile ilgili daha birçok örnek verilebilir ancak bir başka yazımızda umuyoruz ki bu konulara devam edelim. Web sitemizde geçirdiğiniz her dakikadan keyif alabilmeniz dileğiyle…

Şunu da unutmayınız ki bohem yaşam tarzını tam anlamıyla benimsemediğiniz sürece, sadece ev dekorasyonu veya giyim anlamında bu yönde atacağınız adımlar sizi bohem hayatı yaşayan biri yapmaz. Bu konuda daha fazla bilgi için şu makalemize de bakınız. Bohem Nedir?