Deneme Bonusu Veren Siteler 2023

bohem giyim tarzı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Bohem Giyim Tarzı, Bu Tarzı Çok Beğeneceksiniz!

Bohem Giyim Tarzı, Bu Tarzı Çok Beğeneceksiniz!

FakirizBeaSitesi FakirizBeaSitesi -
171 0

Bohem giyim tarzı, sokaklarda caddelerde veya sosyal medyada gördüğünüz, ”Acaba bu tür kıyafetleri nereden satın alabilirim?” diye sorguladığınız bohem giyim hakkında olabildiğince detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Öyle salaş öyle rahat...
Öyle salaş öyle rahat…

Bohem Giyim Tarzı

Bu tarz hakkında bilgi vermeden önce şu konuyu sizlere sunmak isteriz. Bohem kelime anlamı olarak Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre Yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan (kimse veya topluluk) demektir. Buradan şunu çıkartabiliriz ki, bu yaşam biçiminin giyim kuşam anlamında ortaya koyduğu kıyafet örneklerini edinmekle doğrudan bohem bir hayat sürmemiş oluyorsunuz. Çünkü bohem kavramı yaşam biçimiyle ilgili bir kavramdır. Ancak yine de bu kavramın giyim bakımından bizlere yansıyan kısmı hakkında örneklerle ilerleyelim düşüncesindeyiz.

Bohem erkek giyim
Etnik desenler

Bohem Erkek Giyim

Bohem erkek giyim
Bohem erkek giyim

Erkek giyimde bohem stilin etkilerini açıklamak adına birçok örnek vermek mümkündür. Ancak genel hatlarıyla rahatlığı ve etnik yönünü görebilmeniz adına şu iki örneği sizlere sunmak istiyoruz.

Soldaki fotoğrafa gördüğünüz üzere birçok renge açık, salaş ve doğal olarak rahat bir giyim örneği ile karşılaşmaktasınız. Sağ da ise daha etnik desenler ve koyu renklerin bir araya gelişi dikkat çekici boyutta…

Bohem Kadın Giyim

Kadınların giyim kuşam konusunda erkeklere nazaran daha dikkatli ve özen göstererek hareket ettikleri herkesçe bilinmektedir. Pek doğal olarak bohem giyim konusunda da kadınların seçimleri epeyce dikkat çekmektedir. Bohem elbiseler, gömlekler, pantolonlar, aksesuarlar ve daha birçok detayda ortaya koydukları, diğer tüm kadınlarca bohem giyim tarzının beğenilmesine sebep olan etkenlerden biridir.

Birçok örnek vermenin mümkün olduğu bohem kadın giyim ile ilgili sizlere sunduğumuz bu üç görselde de gördüğünüz üzere; bu giyim tarzı, kendine özgü oluşu, farklı renklerin ve desenlerin bir araya gelişi, salaşlığın ve rahat bir giyim anlayışının örneği durumundadır.

Bohem Çocuk Giyim

Evet yanlış duymadınız. Bohem çocuk giyim! Anne ve babalar, beğendikleri bu giyim tarzını çocukları üzerinde de denemiş bulunmaktadırlar. Hatta aşağıda sunacağımız bu örneklerde görünce sizler de epeyce beğeneceksiniz diye düşünmekteyiz.

Bu üç örnek ve daha başka birçok kaynakta görebileceğiniz örnekler bohem çocuk giyimi üzerine fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Her ne kadar bu kıyafetler aynı zamanda farklı giyim tarzları için de kullanılabilecek olsa da, bohem giyim tarzı bakımından rahatlıkla kullanabileceğiniz kıyafetlerdendir.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Bohem Nedir?

Bu yazıdaki tüm görseller internet ortamından söz konusu kavram ve giyim tarzı hakkında insanlara bilgi vermek amacıyla kullanılmıştır. Hiçbir şekilde ticari amacımız bulunmamaktadır.

İlgili Yazılar