La Boheme Ne Demek? Bohem Ruhlu Ne Demektir?

La Boheme Ne Demek? Bir şekilde duymuş olacağınız bu kelimenin ne anlama geldiğiyle beraber sizlere; bohem ruhlu ne demek? sorusunun da cevabını vereceğiz.

La Boheme Ne Demek?

Opera
Opera

La Boheme Fransızca bir kelimedir ve Türkçe anlamı ise bohemdir. Yani bohem demektir. Bu kelimeyi pek doğal olarak bir yerlerde duymuş olabilirsiniz. Hadi sizinle bu kelimede (isimde) neler var şöyle bir bakalım.

Öncelikle La Bohème bestelerini Giacomo Puccini‘nin yaptığı 4 perdelik bir opera adıdır. Bu opera Henri Murger‘ın yazdığı hikâyelerin derlendiği “Scènes de la vie de Bohème” adlı esere dayanmaktadır. Bu konu hakkında umuyoruz ki ilerde bir makale yazalım.

Bu kelime ile ilgili sizlere şu örneği de verebiliriz. Charles Aznavour‘un aynı ismi taşıyan meşhur şarkısı Şarkıyı sizler için makale içine gömüyoruz. Umarız beğenirsiniz.

Charles Aznavour

Bu şarkının bir miktar çevirisini paylaşacak olursa şayet; ”Yaşı yirmiden az olanların, Bilemeyeceği bir zamandan, Söz ediyorum size, Montmartre o zamanlar, Pencerelerimizin altına kadar, Sarkıtırdı leylaklarını…” şeklinde devam etmektedir. Mutlaka dinlemenizi tavsiye ederiz.

Bu kelime ile ilgili belki de bohem kavramına yönelik söylenebilecek birçok şey var. Web sitemizde bununla ilgili birkaç makale bulunmaktadır. En alta linkini bırakmış bulunmaktayız.

Bohem Ruhlu Ne Demek?

Bohem ruhlu da yine herhangi bir biçimde çevrenizdeki insanlardan duymuş olabileceğiniz bir kavram. Bohem yaşam biçimini benimsemiş ve bu yönde bir hayat süren insanlar için söylenmektedir. Tabii bir de bohem yaşam tarzıyla benzeşen hayat biçimini güden insanlar için de söylenmektedir.

Bohem kavramının ne olduğuna dair merak ettiğiniz bir şeyler olması durumunda mutlaka sayfamızdaki diğer makalelere de bakınız.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Bohem Nedir?

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. Daha fazla bilgi için farklı kaynaklara da başvurunuz.